Maailma kõige mugavam kinosaal avab Teadlaste Öö festivali ajal taas oma uksed! Üritus on kõigile tasuta, kohapeal on võimalik osta karastusjooke ja popkorni. Kiirematele pehme küljealune kohapeal, teised peavad oma padjad, tekid või voodid ise kaasa võtma!

Filmid linastuvad kell 20.30 ja on tasuta!

E 24.09 "Human Flow"

Euroopa seisab endiselt silmitsi massimigratsiooniga, ent see on vaid väike osa paisuvast ülemaailmsest pagulaskriisist. Miljonid lähevad oma kodudest liikvele, olgu põhjuseks saastunud elukeskkond, sõjad, nälg või lihtsalt parema elu lubav kutse. Sisemigratsiooni lipulaeva, Hiina ühe häälekama dissidendi, modernse kunsti superstaari Ai Weiwei pilt mõõtmatust inimvoolust on ühtaegu eepiline ja mõtlik. Võttemeeskond rändas selle mahuka ja tõeliselt globaalse filmi tarbeks läbi koguni 23 riiki.

Filmi kommenteerib Dan Prits, Rahvusvahelise maja uussisserändajate tööturutegevuste juht. Film on inglise keelsete subtiitritega.

T 25.09 "Mad Max: Fury Road"

Kõrbekulgejat Maxi painab tema minevik, mistõttu on ta otsustanud ellu jäämiseks üksi ringi liikuda. Saatus viib ta tühermaal kokku naisvangidega, kes põgenevad hirmuvalitseja Immortan Joe türannia alt ning keda juhib karm Imperaator Furiosa. Raevunud Immortan Joe hakkab mässajaid halastamatult taga ajama ning konflikt ähvardab paisuda sõjaks.

Filmi kommenteerib neuroteadlane Aleksandr Bregin.