AHHAA laagrid


Juba aastaid on AHHAA põnevate ettevõtmiste sekka kuulunud vahvad laagrid, mis pakuvad harukordse võimaluse näha teaduskeskuse telgitaguseid, lahendada mängude käigus lennukaid ülesandeid ning katsetada kõiki teaduskeskuse eksponaate. Laagrid leiavad aset koolivaheaegadel ning neid korraldatakse eesti, vene ja läti keeles.

Laagrite tegevused ühtivad AHHAA põhieesmärgiga tutvustada teadust põneval "käed-külge" moel ning on teadushuvilistele noortele hea võimalus koolis õpitut ka praktikas katsetada. Laagritest ei puudu töötoad, teadusteatri- või planetaariumietendused ja nuputamismängud; päevastes laagrites tehakse vahel ka õppekäike ja matku Tartu linnas ja lähiümbruses.

KOHAD ON TÄIS! 26.04.2018 "Unelmate tööpäev AHHAAs"

Seekordsel kevadisel koolivaheajal ootame teadushuvilisi noori täiesti uude ja täiesti teistsugusele tööpäevale, mis toimub neljapäeval, 26. aprilli.

Tule ja veeda Baltikumi suurimas teaduskeskuses tõeline unelmate tööpäev, kus aega jätkub nii töö tegemiseks kui lõbutsemiseks. Päev algab tööle vormistamise ja töötõendite meisterdamisega, seejärel saavad osalejad lahendada erinevaid üleandeid AHHAA töökojas ja näitusesaalides, uurida, millega tegeletakse teaduskeskuse kontoriosas, teha ise eksperimente teadusteatris ning meisterdada töötubades. Tööpäevast ei puudu ka vahekoosolek tagasiside ja tööplaanide tegemiseks.

Tööpäeva lõpuks saavad laagrilised endale AHHAA tööraamatu, kus nende vastomandatud oskused kõik korralikult fikseeritud on! Soovi korral saavad laagrilised ka pärast tööpäeva lõppu AHHAAs aega veeta.

Laagri toimumisaeg: 26. aprill kell 9.00 – 17.15

Tööpäev on mõeldud 10-13 aasta vanustele noortele
Osalustasu: 35 € (sisaldab lõunat ja võimalust pärast „tööd“ AHHAAsse jääda)

27.04.2018 Öölaager "Ahhaa, vinge füüsika!"

27. aprillil kutsume teadushuvilisi noori taas AHHAA öölaagrisse, mis seekord on pühendatud füüsikale.

Uurime füüsikalisi nähtusi kasutades lihtsaid vahendeid, püüame taevast kukkuvaid mune, ehitame hõljuki, saame tuttavaks heli ja selle olemusega põnevas teadusteatris. Nagu alati on kavas ka lahedad mängud ja seiklusterohke aardejaht öises teaduskeskuses! 

Osalejate vanus: 10-13 aastat
Hind: 45 € (sisaldab toitlustust)

REGISTREERI SIIN:

Email again:
Kas soovid infot edaspidiste AHHAA laagrite kohta? (kui ei soovi, ära märgi)