TÜ kollektsioonid AHHAAs

Arstiteaduskonna meditsiinikollektsioonid

Kuni 2018. aasta lõpuni on kõigil AHHAA külastajatel unikaalne võimalus uudistada Tartu Ülikooli üliharuldast arstiteaduskonna meditsiinikollektsiooni, mille vanim eksponaat pärineb aastast 1803.

Kogule pani 1890. aastal alguse kuulus meditsiiniprofessor August Rauber, kes sündis küll Saksamaal, ent tegutses alates 1896. aastast Tartus. Professori hoolsa ja oskusliku töö tulemusena on kollektsioonis mitu tuhat eksponaati, millest AHHAAs saab vaadata kõige erilisemaid.

Näitus annab ülevaate kogu inimese kehast. Seal näeb nii terveid organeid kui ka erinevate haigusnähtudega preparaate. Kogu on ka tänapäeval pidevalt täiendamisel, näiteks lisandusid sinna hiljuti 1964. aasta Tokyo olümpiamängude hõbemedali omaniku Rein Auna röntgenpildid. Vaata kollektsiooni tutvustavat videot Ringvaatest.

Ekskursioonide tellimine

Meditsiinikollektsioonid asuvad Tartu AHHAA tehnoloogiasaali 2. rõdul ning sinna pääseb AHHAA majapiletiga. Alates 5. klassist pakume tasuta ühetunniseid näitust tutvustavaid ekskursioone koos asjatundliku giidiga. Ekskursioonid toimuvad kolmapäevast pühapäevani (vaid ettetellimisel). Palume oma ekskursioonisoovist teada anda e-posti aadressil tellimus@ahhaa.ee.

NB! Sellel näitusealal on pildistamine ja filmimine keelatud ning alla 12-aastased lapsed pääsevad näitusele ainult koos täiskasvanud saatjaga.

Loe kollektsioonist ja selle saamisloost lähemalt Tartu Postimehest.