Jõuluteemalised töötoad

Jõuluajal (1. detsembrist 17. jaanuarini) korraldame meie teaduskeskuses erilisi jõuluteemalisi töötube. Sul on võimalik valmistada LED-lambiga jõuluehe, teada saada, kuidas maitsevad jõulud, meisterdada kauni jõuluehte või kingituse linnukestele ning tunda kõigi oma meeltega jõulude hõngu.

Üksikkülastajale on töötoad tasuta, gruppidele on ettetellimise korral hind 3 € inimese kohta koos majapiletiga või 5 € ilma majapiletita. Kui soovite tellida AHHAA töötube meie majast väljapoole, siis tuleb arvestada sellega, et meie väljasõidu hinnad algavad 360 eurost.

Lisainfo E-R kell 9-17: tel: 515 6766, e-post: tellimus@ahhaa.ee.

UUS! 1. Kingitus sõbrale

Selles töötoas saad oma sõbrale valmistada vahva jõuluteemalise doomino, mis koosneb 28 klotsist. Lisaks seltskondlikule ajaviitele saab klotsidest laduda rivi, mille üksteise järel kokku kukkumist nimetatakse doominoefektiks. Doominoklotside ladumises on püstitatud mitmeid maailmarekordeid: nii klotside arvu, rivi pikkuse kui ehitise vastupidavuse osas.

Grupi suurus on 10-25 inimest, töötuba kestab 30-45 minutit

UUS! 2. Talvine kreem

Talvekülmaga vajab meie niigi õrn nahk täiendavat hoolitsust ja kaitset. Räägime, millised koostisosad on nahale eriti kasulikud ning segame kokku ühe mõnusa talvise kreemi!

Grupi suurus on 10-25 inimest, töötuba kestab 30-45 minutit, soovitame alates 10. eluaastast

UUS! 3. Nutikad jõuluehted

Igapäevatoimetuste käigus kuhjub koju tihtipeale erinevaid esemeid ja materjale, millele hiljem enam hästi rakendust ei leia. Mis oleks, kui prooviks neile hoopis uue elu anda? Tule ja meisterda lahedaid jõuluehteid - ning säästa loodust ja raha!

Grupi suurus on 10-25 inimest, töötuba kestab 30-45 minutit,


UUS! 4. Tarretamapanev aju

Aju on meie üks olulisemaid elundeid. Kas oled aga kunagi mõelnud, mis ja kuidas meie peas täpsemalt toimub? Selles töötoas valmistame glögitarretisest aju mudeli, haarame skalpelli ning kehastume ise neurokirurgideks. Muuhulgas saad teada, tänu millisele ajupiirkonnale saame tunda töötoas hõljuvat mõnusat glögihõngu ning milline osa koordineerib skalpelli täpset käsitsemist.

Grupi suurus on 10-25 inimest, töötuba kestab 30-45 minutit

NB! Töötuba on mõeldud osalejatele alates 18. eluaastast

UUENENUD! 5. Jõulumeeled

Mõnusas meeleteemalises töötoas saad sa teada, kuidas üks või teine meel toimib ning kas meil on olemas salapärane kuues meel? Samuti uurime välja, milliste meeltega me jõule tajume! Tule ja proovi, kas suudad ainult kompimise teel kindlaks teha, mille on päkapikk sussi sisse pannud või ilma lõhna tundmata öelda, mis maitsega on komm? Lisaks valmistame meeli turgutavat mõnusat jõulujooki!

Grupi suurus on kuni 15 inimest, töötuba kestab kuni 45 minutit, soovitame alates 4. eluaastast.

6. Magus jõuluehe

Teeme koos ühe maitsva jõuluehte, mis sobib lisaks söömisele ka kuuse külge riputamiseks. Mõtiskleme koos, miks üldse jõulude ajal ehteid kuuse külge riputatakse. Et jõulude ajal magusaga mitte üle pingutada, uurime välja, kui palju magusat oleks päeva jooksul mõistlik süüa ning räägime suhkru esmapilgul ebatavalistest kasutusvõimalusest!

Grupi suurus on kuni 20 inimest, töötuba kestab 45-60 minutit, soovitame alates 4. eluaastast. NB! Lapsed peaksid töötoas osalema koos täiskasvanud saatjaga, kes neid vajadusel abistada saab.

Töötuba toetab Kalev


7. Kingitus linnukestele

Ilmselt kavatsed jõululaupäeval oma kõhu heast-paremast täis süüa. Mida aga teevad linnukesed? Kust nemad külmal talvepäeval toitu leiavad? Meisterdame üheskoos lindudele pilkupüüdva maiuspala, mida neile jõuluks kinkida! Lisaks kinkimise rõõmule saad ise eemalt piiluda, kes sinu maiuspala peale kohale lendavad.

Grupi suurus on kuni 20 inimest, töötuba kestab 45-60 minutit, soovitame alates 7. eluaastast


8. Meisterda LED-lumehelbeke

Oled sa kunagi mõnd lumehelvest lähemalt uurinud? Enamasti on see kuuekiirelise tähekese või kuusnurkse plaadi moodi. Miks see nii on? Tule uurime koos välja ja ehitame lumehelbekese, millele kaunistuseks lisame LED lambi. Teeme tutvust ka enesesarnaste kujundite ehk fraktalite imepärase maailmaga ning uurime, kuidas töötab LED pirn.

Grupi suurus on kuni 30 inimest, töötuba kestab ~45 minutit, soovitame alates 10. eluaastast.

9. LED-latern

Aasta pimedaimal ajal on Sul võimalus tulla ja osa saada töötoast, kus ise LED-valgusallikaga laterna meisterdad. Räägime erinevatest valgusallikatest ja sellest, kuidas vanasti valgust kaasas kanti.

Grupi suurus on kuni 20 inimest, töötuba kestab ~45 minutit, soovitame alates 4. eluaastast.
NB! Iga 5 eelkooliealise lapse kohta peab töötoas osalema üks saatja

10. Jõulušokolaad

Kuidas maitsevad jõulud? Nagu piparkoogid? Äkki hoopis kaneeli või piparmündi moodi? Selles töötoas valmistame ise isuäratavat šokolaadi ja muudame selle jõulupärasemaks - igaüks saab valida just oma lemmiknüansiga maitse! Samuti piilume maailma ühe populaarseima maiustuse ajalukku.

Grupi suurus on kuni 25 inimest, töötuba kestab 45 minutit, soovitame alates 7. eluaastast.