P-N 10-19
R-L 10-20
14.04 avatud 12-20
30.04 avatud 10-17
01.05 avatud 12-19

AHHAA laagrid

Juba aastaid on AHHAA põnevate ettevõtmiste sekka kuulunud ka vahvad laagrid! Igal koolivaheajal ootame noori teadushuvilisi osa võtma öölaagritest ja teaduslaagritest, mis pakuvad harukordse võimaluse näha teaduskeskuse telgitaguseid, lahendada mängude käigus lennukaid ülesandeid ning katsetada kõiki eksponaate.

Laagrite tegevused ühtivad AHHAA põhieesmärgiga tutvustada teadust põneval ja isetegemist soodustaval moel ning on teadushuvilistele noortele hea võimalus koolis õpitut ka praktikas katsetada. Teaduskeskuse võimalusi ja teadmisi kasutades kujundatakse laste teaduslikku maailmavaadet. Muidugi ei puudu laagritest ka teadusteatri ja planetaariumietendused ning töötoad!


Teadus- ja öölaagrite tekkivate küsimuste korral kirjuta või helista:
Kristel Schreiner
tel. 557 3746 
e-post: laager@ahhaa.ee


Teaduslaager

AHHAA teaduslaager on (ilma ööbimisteta) linnalaager, kuhu on oodatud kõik 10-13 aasta vanused huvilised. Teaduslaagrite lahutamatu osa on alati õppekäigud Tartu ja lähiümbruse teadusasutustesse ning loodusesse. Samuti ei puudu laagritest kunagi lõpp-projekt, mille osalejad üheskoos valmis meisterdavad. Nii on laagriliste ühistöö tulemusena valminud näiteks nutika linna mudel, ilmajaam ja ahelreaktsioonimasin.

Teaduslaager kestab kolm päeva ja selles osalemine maksab 45 € lapse kohta (sisaldab kõiki tegevusi, lõunasööke laagripäevadel ning AHHAA pääset kogu laagri ajaks). Laagris ei saa osaleda üksikute päevade kaupa

Märtsikuu laagri kohad on juba täis, järgmine laager toimub 12.-14.06.

Öölaager

Öölaagrilisi ootavad temaatilised töötoad, meeskonnamängud ja teadusteatri etendus (mõnes öölaagris lisandub eksklusiivne seanss planetaariumis). Samuti ei puudu öölaagrist kunagi haarav orienteerumismäng, mis viib osalised seiklema mööda ööhämarat AHHAAd ning näitab, et teaduskeskus ei maga kunagi. Lisaks eestikeelsetele rühmadele on öölaagrites osalenud ka grupid Venemaalt ja Lätist.

AHHAA laagrid on mõeldud teisele kooliastmele ehk 10-13-aastastele lastele. Laagrid toimuvad koolivaheaegadel; öölaagrid algavad reeglina reede õhtul ja lõpevad laupäeva hommikul.

Laagritasu on 45 € lapse kohta (sisaldab kõiki tegevusi, 3 söögikorda- õhtusöök, -oode ja hommikusöök, AHHAA pääset laagri perioodiks) ning laagrilistel tuleb kaasa võtta magamiskott ja -matt. 

Märtsikuu laagri kohad on juba täis, järgmine laager toimub 16.-17.06.


Laagrite tellimine

Lisaks plaanipäraselt toimuvatele laagritele on võimalik AHHAA öölaagreid tellida ka olemasolevale huviliste rühmadele: näiteks vahva sünnipäevapeo või kooliprojekti läbiviimiseks.

  • Tellitavate öölaagrite teemad on: energia, inimene/anatoomia, astronoomia ja teeme-ise-teadusteatrit.
  • Minimaalne osalejate arv on 20, maksimaalne 25 inimest.
  • Öölaagreid saab tellida eesti, vene ja inglise keeles
  • Tellimishind on 1000 € (eestikeelne laager) või 1300 € (välismaalt tulnud inglis- ja venekeelsetele rühmadele, kes saabuvad reeglina varem)
  • Tellitava öölaagri tegevused algavad esimesel päeval kell 17 ja lõpevad teise päeva hommikul kell 10.

Lisainfo:  laager@ahhaa.ee

2014. aasta muuseumiauhindade jagamisel tunnistati AHHAA keskkonnateemaliste teaduslaagrite projekt muuseumihariduse edendamise kategoorias Eesti parimaks! 

Loe AHHAA laagrite kohta lähemalt: