P-N 10-19
R-L 10-20
20.08 avatud 12-19
01.09 avatud 10-17
09.09 SULETUD

Lasteaedadele

AHHAA kutsub külla kõige väiksemad sõbrad ehk lasteaiarühmad. Tutvustame meie imelisi eksponaate ning kutsume osa võtma toredatest töötubadest. Uudistamist jätkub AHHAAs tundideks ning lahkuda ei soovi siit ükski laps!

AHHAA-külastuseks võiks varuda vähemalt kaks tundi. AHHAA pilet kehtib terve päeva, nii et lapsed võivad sama päeva käepaelaga õhtul koos vanematega tagasi tulla. Kuna meie maja on suur ja uudistamist palju, siis võiks iga 4-5 lapse kohta olla vähemalt üks saatev täiskasvanu. Rühma saatvad lasteaiaõpetajad pääsevad meie majja tasuta! Lapsevanemad ja teised saatjad peavad ostma pileti.

Lasteaiagruppidele pakume kolme külastusvõimalust:

  • majakülastus (lühike majatutvustus, millele järgneb iseseisev AHHAAga tutvumine, hind: 5 €/laps, tasuta - lasteaiaõpetaja; 10 €/in saatev lapsevanem või muu saatja). 
  • majakülastus koos töötoaga (lühike majatutvustus, töötuba u 30 min, iseseisev AHHAAga tutvumine, hind 8 €/laps). 
  • osalemine AHHAA õppepäeval, hind 9 €/laps 

Broneerimine ja lisainfo

  • Majakülastuse ja/või töötoa broneerimiseks palume saata kirja e-posti aadressile tellimus@ahhaa.ee või helistada telefonil 515 6766. Tellimusse palume märkida kuupäeva ja kellaaja, grupi suuruse ning soovitud töötoa nime.
  • AHHAA-õppe broneerimiseks palume võtta ühendust aadressil oppetellimused@ahhaa.ee või telefoninumbril 5749 4878. Õppepäeva palume broneerida vähemalt kuu enne soovitud aega.

Lasteaiagruppide hinnakiri
Pilet Hind
Lasteaialapse majapilet 5 €
Lasteaialapse osavõtt töötoast 3 €
Lasteaialapse osavõtt töötoast ilma majakülastuseta 5 €
Gruppi saatev lasteaiaõpetaja tasuta
Gruppi saatev lapsevanem/täiskasvanu 10 €
AHHAA-õppes osalemine lapsele9 €

AHHAA-õpe lasteadadele

NB! Info koolidele mõeldud AHHAA-õppe kohta leiad siit!

Võtame vaatluse alla mõne huvitava objekti või nähtuse, viime läbi põnevaid katseid ning teeme nende põhjal siis järeldusi ja üldistusi. Oleme lasteaedadele välja töötanud neli jõukohast 2-tunnist programmi.


Koduõu (ehk "Tibust kanaks")

Giidi juhendamisel uurime AHHAA tibulat, tutvume tibu arenguga munas ja lahendame mikroskoobi abil erinevaid uurimusülesandeid.

Salapärane vesi

Tutvume AHHAA akvaariumi elustikuga ja teeme giidi juhendamisel uurimuskatsed vee soolsuse ja mikroskoobiga. Samuti lahendame uurimusülesandeid vee ja teiste vedelikega. Kasutame ka AHHAA veemaailma ja akvaariumi abi!

Meeled selgeks!

Paneme proovile oma nägemis-, maitsmis-, haistmis- ja tasakaalumeele, lahendame põnevaid meelteteemalisi uurimisülesandeid ning katsetame meeli sassi ajavaid eksponaate!

NB! AHHAA-õppe puhul ei ole tegemist tavalise keskusekülastusega, vaid eksponaate jm teaduskeskuse võimalusi kasutatakse õppe-eesmärgil ning kindla kava järgi. Kuna kõiki AHHAA-õppe tegevusi juhendavad giidid, siis grupi saatmiseks piisab lasteaiaõpetajatest. Kui mõni lapsevanem soovib samal ajal AHHAAd külastada, siis temale kehtib täiskasvanu soodushind 10 €.

AHHAA-õpet toetab Eesti Teadusagentuur.

Töötoad

Lisaks majaekskursioonile soovitame osa võtta töötoast, kus saab kuhjaga uusi teadmisi ning saab ka ise käed külge lüüa. Töötuba kestab orienteeruvalt pool tundi ning iga viie lapse kohta võiks töötoas olla üks abistav saatja. Pakume välja kaks töötuba, kuid soovi korral võite oma valiku teha kõigi AHHAA töötubade hulgast

Šokolaadilabor

Saa osa šokolaadi värvikast ajaloost ning tuvu selle suurepärase maiustuse koostisosade ja valmistamise saladustega. Lisaks on sul harukordne võimalus ise valmistada ja maitsta kõige ehedamat, taevalikku naudingut pakkuvat šokolaadi! Sobiv alates 5. eluaastast.

Töötuba toetab Kalev.

Limonatoorium

Mis retsepti järgi keedab Limpa oma limonaade? Neid kõige paremaid ja mõnusalt magusaid jooke – limonaade – on valmistatud juba 400 aastat, kõigepealt kodudes ja siis suurtes tehastes. Kas kodus saab limonaadi teha? Töötoas limonaadi tehes arutame limpsi omaduste üle ja lõpuks värskendame end mõnusa jaheda joogiga. Sobiv alates 4. eluaastast.

4D elamuskino külastus

Lasteaiarühmad on igati oodatud ka AHHAA 4D elamuskinno, mis asub Tartu Lõunakeskuses. Pisematele filmihuvilistele on mõeldud põnnikino, kus toolid küll ei liigu, ent töötavad vee- ja tuuleefektid. Põnnikinos saab vaadata kahte filmi:

"Miriami piknik"

Maailma esimene Eestis loodud 3D nukufilm, kus pisike nukutüdruk Miriam peab koos pere ja nende suure lemmiku, kanaga, piknikku. Kanad teatavasti aga ei ole harjunud hernehirmutistega ja väikevennad sõbralike ussidega, seega sünnib ühest toredast plaanist palju segadust. Loomulikult on aga igal alguses hirmutavana tundunud lool ilus lõpp.

"Ahhaa, Lottele külla!"

Filmis saavad kõik Lotte sõbrad kihutada läbi põneva Eestimaa looduse. Üheskoos saab põrgata puravikel, tuhiseda läbi mutikäikude ning veest läbi sõites võib veidi märjakski saada. Seikluse lõpus ootab reisilisi Lotte koos sõprade Bruno ja Alfredi ning isuäratava üllatusega.

NB! Filmi vaatajad saavad kingituseks kaasa lustaka plakati!

Piletihinnad 4D elamuskinos

Gruppidele (vähemalt 12 inimest), kes on eelnevalt külastanud Tartu AHHAAd, kehtivad 4D elamuskinos järgmised hinnad:

  • 1 filmi vaatamisel on kinopileti hind 2 €/in
  • 2 filmi vaatamisel on piletihind kokku 3 €/in

Soodustused kehtivad ainult etteregistreeritud gruppidele! Kahe filmi soodustus kehtib ainult siis, kui grupp vaatab mõlemaid filme järjest, ilma vahepeal saalist lahkumata. Filmid võivad grupid ise valida.

Tähelepanu! Lasteaiarühma saatvad õpetajad saavad kino külastada tasuta, saatvad lapsevanemad peavad ostma eraldi pileti.

AHHAA 4D elamuskino (Lõunakeskus, Ringtee 75)
Avatud iga päev kell 11.30—20
Kassa tel: 731 5650
E-post 4d@ahhaa.ee