Gümnaasiumile

VARSTI TULEKUL: valikkursuste programm gümnaasiumile!

Õppeprogrammide juures võtame vaatluse alla mõne huvitava objekti või nähtuse, viime läbi põnevaid katseid ning teeme nende põhjal siis järeldusi ja üldistusi. Oleme gümnaasiumile välja töötanud 3 põnevat 4.5-tunnist õppepäeva teemat.

AHHAA - INIMENE!?

ÕPPEPÄEV: ANATOOMIA

Õppepäeva kestus: ~5 h
Tavahind: 16 €/õpilane
Soodushind: 10 €/õpilane

Külastame üheskoos TÜ meditsiinikollektsioone ning teeme tutvust inimkeha ehituse ja talitlusega. Lisaks uurime, kuidas inimese käitumine ja eluviisid tema keha ja tervist mõjutavad. Laboratoorse tööna lahkame õppepäeval südant või kopsu. Iseseisvate uurimusülesannete käigus katsetame AHHAA eksponaate ning saame uusi teadmisi iseenda kohta. Õppepäeva lõpetuseks vaatame lustakat seedimisteemalist teadusteatri etendust "Koogist kakaks!"

ÕPPEPÄEV: MEELED JA TAJU

Õppepäeva kestus: ~5 h  
Tavahind: 16 €/õpilane
Soodushind: 10 €/õpilane

Meelteteemalises töötoas paneme mänguliselt proovile kõik oma meeled. Kuni 6-liikmelistes töörühmades katsetame saalides erinevate AHHAA eksponaatidega (kõikuv tunnel, peegellabürint, Amesi tuba jne), mis panevad proovile nii meie meeled kui taju. Üheskoos arutame, mis see taju on ning kuidas meie aju üldse toimib ja infot töötleb. Laboratoorse tööna haarame skalpelli ning uurime ehtsat silma - meie kõige olulisemat meeleelundit. Lõpetuseks vaatame üheskoos AHHAA teadusteatri etendust "Aju paljaks!

ÕPPEPÄEV: TERVIS JA TOITUMINE

Õppepäeva kestus: ~5 h
Tavahind: 16 €/õpilane
Soodushind: 10 €/õpilane

Selle õppepäeva raames on võimalik valida kolme erineva töötoa vahel: "Koogikeemia", "Mineraalikell" või "Spordijook". Koogikeemia töötoas omandame uusi teadmisi toidust ja selle koostisosadest ning erinevate toitainete rollist inimese kehas. Mineraalikella töötoas uurime, millised on meile vajalikud mineraalid ning millistes toitudes neid kõige rohkem leidub. Valmistame ka ise praktilise ja nutika mineraalikella, mille abil saab hiljem taas õpitut meelde tuletada. Spordijoogi töötoas räägime, millest koosnevad treeningjoogid, mis on erinevate koostisosade ülesanded ning teeme lihtsate vahenditega ka ise endale sellise joogi. Uurime lahkamise teel lähemalt mõnda elutähtsat organit (neer, süda). Lahendame 6-liikmelistes töörühmades AHHAA eksponaatidega katsetades uurimusülesandeid. Lõpetuseks vaatame üheskoos AHHAA pääste- või seedimisteemalist teadusteatri etendust. 

Lisainfo ja registreerimine

  • AHHAA-õppe broneerimiseks palume võtta ühendust aadressil oppetellimused@ahhaa.ee või telefoninumbril 5749 4878.
  • Õppepäeva palume broneerida vähemalt üks kuu enne soovitud aega.
  • Õppepäevale on oodatud eeskätt gümnaasiumiõpilased.
  • Minimaalne grupi suurus on 12 õpilast.
  • Õppepäeva algusajaks on võimalik valida 9.15, 10.00 või 11.00.
  • Õppepäeval osalejad saavad pärast õppepäeva lõppu jääda iseseisvalt keskust külastama.