P-N 10-19
R-L 10-20
22.06 avatud 10-17
23.06 avatud 10-17
24.06 avatud 12-20

6.-9. klassile

UUS! AHHAA - MATEMAATIKA!?

UUS! ÕPPEPÄEV: TÄITSA PAEL!

Õppepäeva kestus: ~5 h 
Tavahind: 16 €/õpilane
Soodushind: 10 €/õpilane 

Õppepäeval lahendame kuni 6-liikmelistes meeskondades AHHAA eksponaatide abil matemaatikaülesandeid, mis kõik on vähemal või rohkemal määral seotud paelte või nöördeiga. Mitmed ülesanded on mõõtmiseteemalised. Töötoas lahendame paelte abil võrgustikega (graafidega) seotud ülesandeid ja uurime, kus igapäevaelus graafe esineb (näiteks Facebook, logistika). Teeme tutvust sõlmedega - nii igapäevaelus kasuks tulevate kui matemaatilistega. Päeva lõpus ootab ees temaatiline teadusteater „Appi, matemaatika!“


UUS! ÕPPEPÄEV: ANNAB MÄNGIDA!

Õppepäeva kestus: ~5 h  
Tavahind: 16 €/õpilane
Soodushind: 10 €/õpilane 

Lahendame AHHAA eksponaatide abil mängudega seotud ja mängulisi matemaatika- ja loogikaülesandeid. Rahamängus saavad õpilased meeskondade arendada oma majanduslikku mõtlemist. Huvitavaid matemaatikaülesandeid lahendades saab mänguraha teenida (ja selle eest hiljem endale üht-teist "osta", kui üle jääb), kuid selleks tuleb eelnevalt olemasolevate laenutoodete seast endale sobivam valida, sest ülesandeid saab vaid mänguraha eest. Töötoas uurime tehisintellekti arengut ning päeva lõpus ootab eest temaatiline teadusteater „Appi, matemaatika!“AHHAA - INIMENE!?

ÕPPEPÄEV: ANATOOMIA


Õppepäeva kestus: ~5 h  
Tavahind: 16 €/õpilane
Soodushind: 10 €/õpilane

Külastame üheskoos TÜ meditsiinikollektsioone ning teeme tutvust inimkeha ehituse ja talitlusega. Lisaks uurime, kuidas inimese käitumine ja eluviisid tema keha ja tervist mõjutavad. Laboratoorse tööna lahkame õppepäeval südant. Iseseisvate uurimusülesannete käigus katsetame AHHAA eksponaate ning saame uusi teadmisi iseenda kohta. Õppepäeva lõpetuseks vaatame lustakat seedimisteemalist teadusteatri etendust "Koogist kakaks!"

ÕPPEPÄEV: MEELED JA TAJU

Õppepäeva kestus: ~5 h  
Tavahind: 16 €/õpilane
Soodushind: 10 €/õpilane

Meelteteemalises töötoas paneme mänguliselt proovile kõik oma meeled. Kuni 6-liikmelistes töörühmades katsetatame saalides erinevate AHHAA eksponaatidega (kõikuv tunnel, peegellabürint, Amesi tuba jne), mis panevad proovile nii meie meeled kui taju. Üheskoos arutame, mis see taju on ning kuidas meie aju üldse toimib ja infot töötleb. Laboratoorse tööna haarame skalpelli ning uurime ehtsat silma - meie kõige olulisemat meeleelundit. Lõpetuseks vaatame üheskoos AHHAA teadusteatri etendust "Aju paljaks!"

ÕPPEPÄEV: TERVIS JA TOITUMINE

Õppepäeva kestus: ~5 h  
Tavahind: 16 €/õpilane
Soodushind: 10 €/õpilane

Koogikeemia töötoas omandame uusi teadmisi toidust ja selle koostisosadest ning erinevate toitainete rollist inimese kehas. Uurime lahkamise teel lähemalt neeru. Samuti lahendame kuni 6-liikmelistes töörühmades AHHAA eksponaatidega katsetades uurimusülesandeid. Lõpetuseks vaatame üheskoos AHHAA pääste- või seedimisteemalist teadusteatri etendust.

AHHAA - ILMARUUM!?


ÕPPEPÄEV: ELEKTER

Õppepäeva kestus: ~5 h  
Tavahind: 16 €/õpilane
Soodushind: 10 €/õpilane

Teeme tutvust elektriga: selgitame välja, mis see on ja kus see esineda võib. Rühmatööna meisterdame valmis köögi- ja puuviljapatarei ning lahendame elektriga seotud uurimusülesandeid, kasutades eksponaate, AHHAA energiarada ja muid lisavahendeid. Teadusteatri etendusel "Särisev elekter" pööratakse põnevate katsetega ennekõike tähelepanu sellele, kui huvitav - ja kui ohtlik - elekter olla võib.

ÕPPEPÄEV: ASTRONOOMIA

Õppepäeva kestus: ~5 h  
Tavahind: 16 €/õpilane
Soodushind: 10 €/õpilane

Selleks, et astronoomiahuvi noortes püsiks, sobib suurepäraselt just see programm. Vaatleme taevalaotust planetaariumis ning sobiva ilma korral tutvume teleskoobi abil päris taevaste objektidega (päeval Päikesega). Teleskoobi ehitusest ja varjutuste tekkest annavad selgema ülevaate AHHAA eksponaatidega seotud ülesanded. Teeme katseid, mis aitavad astronoomide tööst, kosmosest ja tähistaevast paremini aru saada. Mängus "Kadunud kosmoses" saab aga igaüks end mõttes Kuul matkaja olukorda panna. Veel valmistame koduplanetaariumi - lihtsa planetaariumiprojektori, mille abil saab killukese tähistaevast oma koju kaasa võtta.

AHHAA - ELUPAIK!? 


ÕPPEPÄEV: METS

Õppepäeva kestus: ~5 h
Tavahind: 16 €/õpilane
Soodushind: 10 €/õpilane

Uurime AHHAA sipelgapesa ja selle asukaid: mida nad söövad, kuidas käituvad nii omade kui võõrastega, kuidas on jagatud tööülesanded ning milline on sipelgate roll metsas kui koosluses. Mikroskoobi all uurime, millised sipelgad ja ka mõned teised putukad suuremalt vaadates välja näevad. Teeme tutvust erinevate loomade tegutsemisjälgedega metsas. Koos kaaslastega lahendatakse erinevaid uurimusülesandeid. Paneme proovile oma teadmised Eesti puude ja põõsaste kohta, tuvastades neid lehekuju, õite, viljade, puukoore, võra või pungade järgi. Samuti vaatame teadusteatri etendust "Imeline õhk"
Lisainfo ja registreerimine

  • AHHAA-õppe broneerimiseks palume võtta ühendust aadressil oppetellimused@ahhaa.ee või telefoninumbril 5749 4878.
  • Õppepäeva palume broneerida vähemalt üks kuu enne soovitud aega.
  • Õppepäevale on oodatud eeskätt 6.-9. klassi õpilased.
  • Minimaalne grupi suurus on 12 last.
  • Õppepäeva alguskellaajaks on võimalik valida 9.15, 10.00 või 11.00.
  • Õppepäeval osalejad saavad pärast õppepäeva lõppu jääda iseseisvalt keskust külastama.