3.-5. klassile


AHHAA - INIMENE!?

ÕPPEPÄEV: ANATOOMIA


Õppepäeva kestus: ~5 h
Tavahind: 16 €/õpilane
Soodushind: 10 €/õpilane

Tutvume inimkeha ehituse, erinevate osade ja nende ülesannetega TÜ meditsiinikogude vahendusel. Laboratoorse töö käigus uurime üheskoos ehtsat kopsu. Iseseisvate uurimusülesannete käigus katsetame AHHAA eksponaate ning saame uusi teadmisi iseenda kohta. Õppepäeva lõpetuseks vaatame lustakat seedimisteemalist teadusteatri etendust "Koogist kakaks!"

ÕPPEPÄEV: MEELED JA TAJU

Õppepäeva kestus: ~5 h  
Tavahind: 16 €/õpilane
Soodushind: 10 €/õpilane

Meelteteemalises töötoas paneme mänguliselt proovile kõik oma meeled. Kuni 6-liikmelistes töörühmades katsetatame saalides erinevate AHHAA eksponaatidega (kõikuv tunnel, peegellabürint, Amesi tuba jne), mis panevad proovile nii meie meeled kui taju. Üheskoos arutame, mis see taju on ning kuidas meie aju üldse toimib ja infot töötleb. Laboratoorse tööna haarame skalpelli ning uurime ehtsat silma - meie kõige olulisemat meeleelundit. Lõpetuseks vaatame üheskoos AHHAA teadusteatri etendust "Aju paljaks!"

ÕPPEPÄEV: TERVIS JA TOITUMINE

Õppepäeva kestus: ~5 h
Tavahind: 16 €/õpilane
Soodushind: 10 €/õpilane

"Koogikeemia" töötoas uurime üheskoos, millest meie toit koosneb ja kuidas hakkama saada siis, kui meie organism mõnda toiduainet omastada ei suuda. Uurime lähemalt neeru, samuti lahendame teaduskeskuse eksponaatidega katsetades iseseisvalt uurimusülesandeid. Vaatame ka AHHAA pääste- või seedimisteemalist teadusteatri etendust.

AHHAA  - ILMARUUM!?

ÕPPEPÄEV: ELEKTER

Õppepäeva kestus: ~5 h
Tavahind: 16 €/õpilane
Soodushind: 10 €/õpilane

Sobib hästi just 3. klassidele!
Teeme esmatutvust elektriga: selgitame välja, mis see on ja kus see esineda võib. Rühmatööna meisterdame valmis köögi- ja puuviljapatarei ning lahendame elektriga seotud uurimusülesandeid, kasutades eksponaate, AHHAA energiarada ja muid lisavahendeid. Teadusteatri etendusel "Särisev elekter" pööratakse põnevate katsetega ennekõike tähelepanu sellele, kui huvitav - ja kui ohtlik - elekter olla võib.

ÕPPEPÄEV: ASTRONOOMIA

Õppepäeva kestus: ~5 h
Tavahind: 16 €/õpilane
Soodushind: 10 €/õpilane

Alates 4. klassist!
Ehitame erinevaid Päikesesüsteemi mudeleid, et uurida taevakehade suuruseid ja nendevahelisi kauguseid. Uurime AHHAA eksponaatide abil, milline roll on astronoomias peeglitel, mis on teleskoop ja miks aastaajad vahelduvad ning katsetame Estronautide treeningseadet. Võimalusel piilume ka päikesesse aga seda turvalisel moel: läbi spetsiaalse teleskoobi. Mängime mängu „Kadunud kosmoses“ ja meisterdame klassiga tähekella ning vaatleme taevalaotust AHHAA täissfäärilises planetaariumis.

AHHAA  - ELUPAIK!?

UUENENUD! ÕPPEPÄEV: VESI

Õppepäeva kestus: ~5 h
Tavahind: 16 €/õpilane
Soodushind: 10 €/õpilane

Üheskoos lahendame 6-liikmeliste töörühmadena vee- ja vedeliketeemalisi uurimusülesandeid ning uurime Punase mere akvaariumit ja selle asukaid. Arutleme, mis on tihedus ja valmistame erineva tihedusega värvilistest vedelikest kirevaid (mittejoodavaid!) kokteile. Laboratoorse tööna uurime kala välis- ja siseehitust. Õppepäeva lõpetuseks saame osa teadusteatrietendusest "Vee võlud".

ÕPPEPÄEV: METS

Õppepäeva kestus: ~5 h
Tavahind: 16 €/õpilane
Soodushind: 10 €/õpilane

Uurime AHHAA sipelgapesa ja selle asukaid: mida nad söövad, kuidas käituvad nii omade kui võõrastega, kuidas on jagatud tööülesanded ning milline on sipelgate roll metsas kui koosluses. Mikroskoobi all uurime, millised sipelgad ja ka mõned teised putukad suuremalt vaadates välja näevad. Teeme tutvust erinevate loomade tegutsemisjälgedega metsas. Koos kaaslastega lahendatakse erinevaid uurimusülesandeid. Paneme proovile oma teadmised Eesti puude ja põõsaste kohta, tuvastades neid lehekuju, õite, viljade, puukoore, võra või pungade järgi. Samuti vaatame teadusteatri etendust "Imeline õhk"

Lisainfo ja registreerimine

  • AHHAA-õppe broneerimiseks palume võtta ühendust aadressil oppetellimused@ahhaa.ee või telefoninumbril 5749 4878.
  • Õppepäeva palume broneerida vähemalt üks kuu enne soovitud aega.
  • Õppepäevale on oodatud eeskätt 3.-5. klassi õpilased.
  • Minimaalne grupi suurus on 12 last.
  • Õppepäeva alguskellaajaks on võimalik valida 9.15, 10.00 või 11.00.
  • Õppepäeval osalejad saavad pärast õppepäeva lõppu jääda iseseisvalt keskust külastama.