P-N 10-19
R-L 10-20
22.06 avatud 10-17
23.06 avatud 10-17
24.06 avatud 12-20

AHHAA-õpe lasteaedadele


Täpsem info 2017/2018 õppeaasta kohta saabub augustis!

NB! Info koolidele mõeldud AHHAA-õppe kohta leiad siit!

Võtame vaatluse alla mõne huvitava objekti või nähtuse, viime läbi põnevaid katseid ning teeme nende põhjal siis järeldusi ja üldistusi

Oleme lasteaedadele välja töötanud kolm jõukohast 2-tunnist programmi.


Uuri ka AHHAA hariduskalendrit (kliki paremal asuvale pildile, et vaadelda seda täissuuruses)

Hariduskalendri saad suuresformaadis alla laadida SIIT.


AHHAA - INIMENE!?

ÕPPEPÄEV: MEELED SELGEKS

Õppepäeva kestus: 2h
Tavahind: 9 €/laps
Soodushind: 5 €/laps

Meelteteemalises töötoas paneme mänguliselt proovile kõik oma meeled – kuulmise, nägemise, haistmise, kompamise ja maitsmise. Koos giidiga testime oma meeli ja taju AHHAA saalides olevaid eksponaate katsetades (kõikuv tunnel, peegellabürint, Amesi tuba jne). Üheskoos arutame, mis on taju, kuidas meie aju toimib ja infot töötleb ja palju muud põnevat.

ÕPPEPÄEV: TERVIS JA TOITUMINE

Õppepäeva kestus: 2h
Tavahind: 9 €/laps
Soodushind: 5 €/laps

Töötoas "Sööbikud ja pisikud" teeme tutvust haigustekitajate ja immuunsüsteemiga ning arutleme üheskoos, kuidas me ise haigustest hoiduda saame. Lisaks uurime, kuidas mõjutab suhkur meie tervist ning millistes ootamatutes toiduainetes seda leida võib. Uurime termokaamerat ning mõtiskleme selle üle millised toiduained meie tervist hoiavad, millised aga võivad hoopis tervist nõrgendada.


AHHAA - ELUPAIK!?


ÕPPEPÄEV: LINNUD JA TEISED METSAELANIKUD

Õppepäeva kestus: 2h
Tavahind: 9 €/laps
Soodushind: 5 €/laps


Uudistame ehtsat sipelgapesa ja selle asukaid: mida nad söövad, kuidas käituvad nii omade kui võõrastega, kuidas on jagatud tööülesanded ning milline on sipelgate roll metsa koosluses. Mikroskoobiga uurime, kuidas sipelgad ja ka mõned teised putukad suuremalt vaadates välja näevad. Teeme tutvust erinevate loomade tegutsemisjälgedega metsas. Koos kaaslastega püüame ära tunda erinevaid Eesti pärismaiseid puid ja põõsaid. Tuvastame neid lehekuju, õite, viljade ja võra järgi.


ÕPPEPÄEV: SALAPÄRANE VESI

Õppepäeva kestus: 2h 

Tavahind: 9 €/õpilane
Soodushind: 5 €/õpilane

Uurime Punase mere akvaariumit ja selle asukaid. Vaatame mikroskoobiga soolakristalle, meritähte, koralle ja teisi huvitavaid mereelanikke. Segame kokku erineva soolsusega veekogude veenäidiseid ja võrdleme neid. Lisaks katsetame üheskoos AHHAA keskuses olevaid vee ja vedelikega seotud eksponaate.

ÕPPEPÄEV: TIBUST KANAKS

Õppepäeva kestus: 2h
Tavahind: 9 €/laps
Soodushind: 5 €/laps

Uurime tibude igapäevaseid toimetusi AHHAA tibulas ning saame teada, kuidas tibude ja kanade eest hoolitseda. Piilume ovoskoobiga areneva muna sisse. Arutame, milliseid tingimusi vajab muna haudumiseks, mis on inkubaator ja mille poolest haudemunad erilised on. Õpime, kuhu teeb tibu munas augu, et välja pääseda ja miks on munakoor täpiline. Arutame, kes veel koduõuel elada võiksid ja kuidas need loomad tibudega ja inimesega seotud on.

Broneerimine ja lisainfo

  • AHHAA-õppe broneerimiseks palume võtta ühendust aadressil oppetellimused@ahhaa.ee või telefoninumbril 5749 4878. Õppepäeva palume broneerida vähemalt kuu enne soovitud aega.
  • Õppepäevale on oodatud 5-aastased ja vanemad lasteaialapsed
  • Minimaalne grupi suurus on 12 last

NB! AHHAA-õppe puhul ei ole tegemist tavalise keskusekülastusega, vaid eksponaate jm teaduskeskuse võimalusi kasutatakse õppe-eesmärgil ning kindla kava järgi. Kuna kõiki AHHAA-õppe tegevusi juhendavad giidid, siis grupi saatmiseks piisab lasteaiaõpetajatest. Kui mõni lapsevanem soovib samal ajal AHHAAd külastada, siis temale kehtib täiskasvanu soodushind 10 €.