Sv-C 10-19
Pk
-S 10-20
15.12 atvērts 10-19
22. un 23.12 atvērts 10-17
24.12 SLĒGTS
31.12 atvērts 10-17
01.01.18 SLĒGTS

Zinātnes teātris

AHHAA zinātnes teātri ir patīkami skatīties un tajā pašā laikā var apgūt kaut ko jaunu. Taisīsim uguni un dūmus un vienkāršā valodā paskaidrosim, kā darbojas dabas likumi.

Priekšnesumi notiek katru dienu, Tartu AHHAA zinātnes centra Zinātnes teātra zālē. Vienlaicīgi priekšnesumu iespējams vērot līdz pat 70 personām. Precīza notikumu programma tiek attēlota foajē novietotajos ekrānos. Apmeklētājiem, kuri iegādājušies zinātnes centra biļeti, priekšnesums ir bez maksas!

Par konkrētu atlīdzību, priekšnesumu ir iespējams noorganizēt jūsu izvēlētā vietā.

1. Maģiskā ķīmija

Kas ir šī ķīmija, par kuru visi runā? Šajā zinātnes teātra izrādē mēs parādīsim, kā aiz sarežģītām formulām slēpjas vienkāršas ikdienas situācijas. Kopā noskaidrosim, kāpēc ir svarīgi slaucīt putekļus un, kā dabā izdzīvot. Un vēl intrigai, atmaskosim Holivudas filmu noslēpumus un atkārtosim kādu no Harija Potera trikiem. Un šo visu caur noslēpumainās uguns un krāsu pasauli.

2. Glābšanas teātris

Nevienam nepatīk, kad kāds cits jums nosaka, ko drīkst darīt un ko nedrīkst.

Kā piemēram: “Esiet uzmanīgi, gatavojot pankūkas” vai “Dariet ko darīdami, bet nekādā gadījumā nedzēsiet degošu eļļu ar ūdeni!”. Glābšanas tēmas teātris parādīs skatītājiem tās kļūdas, no kurām nepieciešams izvairīties. Šajā uzvedumā mēs VISU darīsim nepareizi, lai mājās jūs šīs kļūdas neatkārtotu.

PS: Paši skaļākie sprādzieni sagaidāmi tieši šajā priekšnesumā!


3. Aha, uzmanies no auto!

Pievienojies mums krateklīgā braucienā cauri zinātnei un satiksmes drošībai. Kurš gan būtu domājis, ka abām šīm lietām ir tik daudz kā kopīga! Mūsu pirmais, ar satiksmes tematiku saistītais, zinātnes šovs būs interesants gan autovadītājiem, gan kājāmgājējiem. Uzzināsiet, kā darbojas gaisa spilveni, kāpēc ir svarīgi piesprādzēt drošības jostu un kāpēc, braucot ar riteni, ieteicams uzvilkt aizsargķiveri. Tas viss tiks papildināts ar AHHAA raksturīgo skatu uz lietām un humoru.

Projektu atbalsta Igaunijas policijas un robežsardzes Ziemeļu prefektūra, Sociālās labklājības un veselības aprūpes padome Tallinā, Transporta padome Tallinā un Igaunijas ceļu administrācija.

4. Burbuļu zinātne

Vai kādreiz esat aizdomājušies par to, kāpēc burbuļi ir tik krāsaini un trausli? Vai ir iespējams pieskarties ziepju burbulim, to nepārspridzinot? Vai to var pat sagriezt uz pusēm? Izklausās neiespējami, vai ne? Bet tas ir iespējams. Iepazīstināsim jūs ar burbuļu pasauli - maziem, lieliem, smieklīgiem un reizēm pat bīstamiem burbuļiem.

5. Brīnumainais ūdens

Kā radās ūdens? Tā būs pirmā lieta, ko uzzināsiet. Protams, ar to viss nebeigsies un tiklīdz būsim radījuši ūdeni, mēs jums parādīsim, cik patiesībā vienkārša ir šī viela. Ņemot vērā šī zinātnes šova specifiku, jūs pārsteigs uguns un eksploziju klātbūtne. Jūs teiksiet, ka tas nav iespējams? Tad jums tikai atliek to ieraudzīt pašu acīm.

6. Neparastā ola

Pavasaris jums piedāvā neticamus trikus ar olām, kā arī iepazīties ar to apbrīnojamo būtību. Mēs staigāsim pa jēlām olām un parādīsim, kāpēc olu pagatavošana mikroviļņu krāsnī nebūt nav tā labākā ideja. Nekādā gadījumā nedariet to mājās!

Saskaņā ar vecajām, labajām Zinātnes teātra tradīcijām, šovs noslēgsies ar lielu blīkšķi!

Uzmanību! Šis ir īpašais Lieldienu šovs!


7. Rūķīšu Ziemassvētku eksāmens

Vai zinājāt kādām zināšanām un prasmēm ir jāpiemīt īstam rūķītim? Katrs rūķītis prot perfekti iesaiņot dāvanas un viņam ir precīzs bioloģiskais pulkstenis. Rūķītis pārzina sniega noslēpumus, lieliski prot slēpties un no maģiska burbuļa vēro bērnus. Pats par sevi saprotams, viņš ļoti labi pārzina Ziemassvēku mūziku un aktīvi nodarbojas ar ziemas sporta veidiem. Turklāt rūķītis prot dekorēt ar Ziemassvētku gaismiņām pat tad, ja nav elektrības, kā arī prot sarīkot krāšņu salūtu.

Jums tiks sniegta iespēja palīdzēt rūķītim nokārtot eksāmenu un noskaidrot vai viņš kļūs par īstu rūķīti.

8. Atklāj smadzenes!

Šis ir teātris, kur mēs visi esam izmēģinājuma trusīši! Izpētīsim, kā mēs zinām, ka tas, ko mēs redzam, ir patiess? Vai mēs varam uzticēties savām acīm? Kas notiks mūsu smadzenēs, kad dzirdēsim patīkamu melodiju? Pārbaudīsim Tavu uzmanību, mēģināsim Tevi ievilināt ilūziju lamatās un paskatīsimies, cik prasmīgs Tu esi koordināciju uzdevumos. Tas viss notiks caur rotaļīgiem eksperimentiem, kuri ir labi Tavām sajūtām un smadzenēm.

9. Uzmanību! Sprāgstviela!

Vai zinājāt, ka Igaunijā ir atrastas vairāk nekā 45,000 karalaika sprāgstvielas? Kā rīkoties, kad atrodat aizdomīga izskata objektu? Neuzmanība un vienaldzība var beigties ar nopietnām sekām. Drošā vidē jums parādīsim dažādas bīstamas un neparedzamas sprāgstvielas un risināsim dažādas bīstamas situācijas. Nelaimes gadījumi notiek tad, kad mēs nezinām, kā pareizi rīkoties, tāpēc mēs darīsim visu, lai jūs būtu gatavi šādām neparedzētām situācijām.

Zinātnes teātris veidots sadarbībā ar Dienvidigaunijas Sapieru bataljonu un Igaunijas Glābšanas dienestu.

10. Ekskluzīvs zinātnes šovs

Uzmanību! Tikai slēgtajiem pasākumiem! Cena sākot no 1500 €

Šis zinātnes šovs sevī apvieno vislabāko no visiem mūsu šoviem. Uguns virpuļviesulis, sprāgstoši burbuļi, ūdeņraža baloni, noslēpumainas reakcijas, milzīgi ziepju burbuļi un uguņošana ir tikai neliela daļa no tā, ko redzēsiet. Zinātnes šovs pieejams tikai to iepriekš pasūtot (AHHAA zinātnes centra tehnoloģiju zālē vai ārpus AHHAA telpām). Informācija un pasūtījumi: +372 5749 4878zakaz@ahhaa.ee

Pasūtīšana

AHHAA zinātnes teātra priekšnesumus iespējams pasūtīt īpaši jūsu grupai izvēlētā laikā. Pasūtītais priekšnesums norisināsies Tartu AHHAA zinātnes centra teātra zālē un viena pasūtītā priekšnesuma cena ir 200 €.

Zinātniskais teātris dodas arī izbraukumos.

Priekšnesums ilgst aptuveni 45 minūtes. Priekšnesumi parasti notiek igauņu valodā. Dažus no priekšnesumiem varam piedāvāt arī angļu vai krievu valodā.

Informācijai par pasūtījumiem un izbraukumiem lūdzam rakstīt uz e-pasta adresi zakaz@ahhaa.ee vai zvanīt uz tālruni +372 5749 4878.