Planetārijs

Jau no iztālēm redzama sudrabainā bumba uz mūsu ēkas jumta. Tajā atrodas pasaulē unikāls, pilnas sfēras planetārijs. Tas nozīmē to, ka var redzēt aptuveni 10 miljonus zvaigžņu gan virs galvas, gan mums visapkārt – pat zem kājām.

Mūsu planetārija optiskā projektora autors ir japāņu izgudrotājs Takajuki Ohira. Projektora nosaukums ir Megastar un tas ir iekļauts Pasaules Ginesa rekordu grāmatā kā zvaigznēm bagātākais projektors visā pasaulē. AHHAA zinātnes centrs izmanto Megastar IIA projektoru, kas ir vienīgais šāda veida projektors visā Eiropā. Klikšķiniet šeit, lai uzzinātu vairāk par projektoru Megastar.

Digitālo projicēšanas sistēmu piedāvā Uniview.

Ar mūsu planetārija izkārtojumu var iepazīties ziņu programmā Reportiera ziņas (igauņu valodā) un video par mūsu planetārija pirmo darbības gadu var noskatīties AHHAA planetārija darbinieka Margus Aru videkolekcijā (igauņu valodā).

Biļetes

biļete planetārija apmeklējumam 4 EUR (ar centra apmeklējuma biļeti)
biļete planetārija apmeklējumam 6 EUR (bez centra apmeklējuma biļetes)
ģimenes biļete + ģimenes biļete planetārija apmeklējumam 39 EUR

Planetārija seansi norisinās katru dienu no plkst. 11:00 rītā līdz plkst. 18:00 vakarā. Seanss ilgst nedaudz mazāk par 30 minūtēm.

Tā kā planetārijā ir 20 vietas + 5 papildu vietas, mēs iesakām savu apmeklējumu iepriekš reģistrēt Zinātnes centra biļešu kasē vai zvanot uz tālruni +372 745 6789. Biļetes cena ir 4 € (ar Zinātnes centra apmeklējuma biļeti) vai 6 € (bez Zinātnes centra apmeklējuma biļetes). Telefoniski rezervētās biļetes ir jāizpērk vismaz 15 minūtes pirms uzveduma sākuma.

Ģimenes biļete ar planetārija biļetēm tiks pārdota tad, ja tajā pašā dienā planetārijā būs brīvas vietas. Planetārija biļeti saņems visi ģimenes locekļi, kuri ir vecāki par 5 gadiem.

Uzmanību! Planetāriju iespējams apmeklēt bērniem, kuri ir sasnieguši 5 gadu vecumu. Pirmsskolas vecuma bērniem seansa laikā jāsēž kopā ar vecākiem (klēpī). Ja vēlaties, lai jūsu pirmsskolas vecuma bērns sēdētu atsevišķi, jums nepieciešams iegādāties atsevišķu biļeti.

 

Planetārija seansi AHHAA

Saviem apmeklētājiem – kosmosa cienītājiem – piedāvājam divu veidu planetārija seansus: “Ceļojums cauri Visumam” un “Skrējiens kosmosā”.Jaunums! Lidosim visumā!

Šis seanss ir ideāli piemērots visai ģimenei! Šis seanss jums demostrēs zvaigžņotās rudens debesis. Vai esi kādreiz aizdomājies, no kā sastāv zvaigznes? Un kā ir ar mēnesi, vai tas tiešām sastāv no siera, kuru ir sagrauzis mēness trusis? Vai zini, kurš izdomāja zodiaka zīmes? Šis seanss dos atbildes uz visiem šiem jautājumiem.

Šis šovs ir piemērots visa vecuma skatītajiem, kā arī uz šo seansu var doties arī paši mazākie. Šis seanss ir pieejams igauņu, krievu, angļu un latviešu valodās.


Ceļojums cauri Visumam

Dosimies ceļojumā Visuma klajumos un uz pasaules malu! Piedzīvojums sāksies uz mūsu planētas Zeme un ceļojuma laikā apciemosim dažādas planētas, lidosim starp zvaigznēm, aplūkosim Piena ceļu un citas galaktikas, līdz nonāksim līdz Visuma “malai”. Atpakaļceļā vēl iepazīsimies ar starptautisko kosmosa staciju!

Piemērots apmeklētājiem, sākot no 8 gadu vecuma.

Grupām iepriekš reģistrējoties, seansu iespējams noskatīties latviešu, krievu, angļu un igauņu valodā. Uzmanību! Izvēlēto valodu nepieciešams precizēt jau veicot rezervāciju!

Skrējiens kosmosā

Nāciet un tuvāk iepazīstieties ar kosmosa tehniku un vēsturi! Uzzināsim, kā aizsākās kosmosa iekarošana un kādi izskatījās pasaulē pirmie satelīti. Gluži kā astronauti, paši dosimies kosmosā – vispirms atklāsim Mēnesi, pēc tam iepazīsim planētas un apskatīsim, kā tās tiek pētītas ar kosmosa aparātiem. Vēl noskaidrosim, kas ir kosmiskie teleskopi un orbitālās stacijas.

Piemērots apmeklētājiem, sākot no 10 gadu vecuma.
Grupām iepriekš reģistrējoties, priekšnesumu iespējams noskatīties latviešu, krievu, angļu un igauņu valodā. Uzmanību! Izvēlētā valoda ir jāprecizē jau veicot rezervāciju!