Sv-C 10-19
Pk
-S 10-20
15.12 atvērts 10-19
22. un 23.12 atvērts 10-17
24.12 SLĒGTS
31.12 atvērts 10-17
01.01.18 SLĒGTS

Planetārijs

Jau no iztālēm redzama sudrabainā bumba uz mūsu ēkas jumta. Tajā atrodas pasaulē unikāls, pilnas sfēras planetārijs. Tas nozīmē to, ka var redzēt aptuveni 10 miljonus zvaigžņu gan virs galvas, gan mums visapkārt – pat zem kājām.

Mūsu planetārija optiskā projektora autors ir japāņu izgudrotājs Takajuki Ohira. Projektora nosaukums ir Megastar un tas ir iekļauts Pasaules Ginesa rekordu grāmatā kā zvaigznēm bagātākais projektors visā pasaulē. AHHAA zinātnes centrs izmanto Megastar IIA projektoru, kas ir vienīgais šāda veida projektors visā Eiropā. Klikšķiniet šeit, lai uzzinātu vairāk par projektoru Megastar.

Digitālo projicēšanas sistēmu piedāvā Uniview.

Ar mūsu planetārija izkārtojumu var iepazīties ziņu programmā Reportiera ziņas (igauņu valodā) un video par mūsu planetārija pirmo darbības gadu var noskatīties AHHAA planetārija darbinieka Margus Aru videkolekcijā (igauņu valodā).

Biļetes

biļete planetārija apmeklējumam 4 EUR (ar centra apmeklējuma biļeti)
biļete planetārija apmeklējumam 6 EUR (bez centra apmeklējuma biļetes)
ģimenes biļete + ģimenes biļete planetārija apmeklējumam 39 EUR

Planetārija seansi norisinās katru dienu no plkst. 11:00 rītā līdz plkst. 18:00 vakarā. Seanss ilgst nedaudz mazāk par 30 minūtēm.

Tā kā planetārijā ir 20 vietas + 5 papildu vietas, mēs iesakām savu apmeklējumu iepriekš reģistrēt Zinātnes centra biļešu kasē vai zvanot uz tālruni +372 745 6789. Biļetes cena ir 4 € (ar Zinātnes centra apmeklējuma biļeti) vai 6 € (bez Zinātnes centra apmeklējuma biļetes). Telefoniski rezervētās biļetes ir jāizpērk vismaz 15 minūtes pirms uzveduma sākuma.

Ģimenes biļete ar planetārija biļetēm tiks pārdota tad, ja tajā pašā dienā planetārijā būs brīvas vietas. Planetārija biļeti saņems visi ģimenes locekļi, kuri ir vecāki par 5 gadiem.

Uzmanību! Planetāriju iespējams apmeklēt bērniem, kuri ir sasnieguši 5 gadu vecumu. Pirmsskolas vecuma bērniem seansa laikā jāsēž kopā ar vecākiem (klēpī). Ja vēlaties, lai jūsu pirmsskolas vecuma bērns sēdētu atsevišķi, jums nepieciešams iegādāties atsevišķu biļeti.

 

Planetārija seansi AHHAAJaunums! Lidosim visumā!

Šis, visai ģimenei domātais, seanss jūs aizvedīs zem zvaigžņotās rudens debess. Dzīvojot izgaismotajās pilsētas ielās, ir viegli nepamanīt debesu skaistumu. Kas ir zvaigznes? Kurš izdomāja zvaigznājus? Vai Mēness patiešām ir no siera? Kas ir Siera Zaķis? Atbildes uz šiem un vēl daudziem jautājumiem saņemsi šajā seansā.  


Seanss "Lidosim Visumā!" ir piemērots visa vecuma apmeklētājiem (piemērots apmeklētājiem, jaunākiem par 5 gadiem) un ir pieejams igauņu, krievu, angļu un latviešu valodās.


Visuma atklāšana

Sekosim pa austronautu pēdām un dosimies Visuma plašumos, ārpus mūsu Saules sistēmas, kur esošā informācija ir vecāka par pašu cilvēci. Nebeidzamie debesu plašumi virs mūsu galvām jau izsenis mūs ir gan biedējuši, gan iedvesmojuši. Cilvēces un astronomijas attīstība ir gājusi roku rokā, sākot ar pirmajiem novērojumiem teleskopā (un atklājumiem, cik daudz interesanta atrodas ap mūsu Zemi), beidzot ar mūsdienām, kad daudzi tehniskie atklājumi tika veikti kosmosa izpētes sacensībās, Aukstā kara laikā.  Visbeidzot, fantazēsim par to,  kāda varētu izskatīties kosmosa izpētes nākotne, laikos, kad palaist kosmosā satelītus un raķetes vēlas privātie uzņēmumi un mazās valstis.

Seanss piemērots apmeklētājiem, sākot no 12 gadu vecuma.

Seanss pieejams igauņu, krievu, angļu un latviešu valodās.


LIVE seanss: Ceļojums cauri Visumam

Dosimies ceļojumā Visuma plašumos! Piedzīvojums sāksies uz mūsu planētas Zeme un ceļojuma laikā mēs apciemosim Saules sistēmas planētas, lidosim starp zvaigznēm, aplūkosim Piena ceļu un citas galaktikas, līdz nonāksim līdz Visuma “malai”. Atpakaļceļā vēl iepazīsimies ar Starptautisko kosmosa staciju (SKS), kas riņķo ap Zemi.

Live seanss ir seanss, kuru no sākuma līdz beigām vada planetārists un kura saturs var mainīties, atkarībā no publikas vēlmēm. Parasti live seanss sastāv no īsa naksnīgās debess pārskata, ceļojuma Saules sistēmā un Piena ceļa galaktikā, kā arī plašāka ievada par Visumu.

AHHAA planetāristi seansus nodrošina igauņu, angļu, krievu un latviešu valodās, tomēr konkrētajā apmeklējuma dienā pieejamās valodas ir atkarīgas no planetārista, kurš tajā dienā atrodas darbā.

Tāpēc, veicot biļešu rezervāciju, pastāv iespēja, ka kāda no piedāvātajām valodām nav pieejama.

Skrējiens kosmosā

Nāciet un tuvāk iepazīstieties ar kosmosa tehniku un vēsturi! Uzzināsim, kā aizsākās kosmosa iekarošana un kādi izskatījās pasaulē pirmie satelīti. Gluži kā astronauti, paši dosimies kosmosā – vispirms atklāsim Mēnesi, pēc tam iepazīsim planētas un apskatīsim, kā tās tiek pētītas ar kosmosa aparātiem. Vēl noskaidrosim, kas ir kosmiskie teleskopi un orbitālās stacijas.

Piemērots apmeklētājiem, sākot no 10 gadu vecuma.
Grupām iepriekš reģistrējoties, priekšnesumu iespējams noskatīties latviešu, krievu, angļu un igauņu valodā. Uzmanību! Izvēlētā valoda ir jāprecizē jau veicot rezervāciju!