Zinātnes centrs AHHAA jau otro reizi brauc uz Latviju ar ceļojošo izstādi „Zinātne uz riteņiem”. Nu jau ir izveidojusies tradīcija apciemot 7 pilsētas 7 dienu laikā! Šoreiz maršruts sāksies no Vidzemes pilsētām, caur Rīgu, uz Kurzemes pilsētām.

Valkas, Valmieras, Siguldas, Rīgas, Tukuma, Kuldīgas un Liepājas iedzīvotāji varēs apmeklēt AHHAA neparasto programmu, kura sastāv no 20 interaktīvajiem eksponātiem, aizraujošām populārzinātniskajām darbnīcām, iespaidīgajām zinātnes teātra izrādēm un mobilā planetārija.

AHHAA programme in Riga

Shopping mall ORIGO and Main Railway Station
25th April 2013, 12-18:00
12:00 - Opening of Travelling Exhibition
12:15 - Science Theatre: "In the Air..." (in Latvian)
13:00 - Workshop "Superheroes of Immune System" / Workshop "LED-ball" (in Latvian) / Team-game: "Monument to the Science"
14:00 - Science Theatre: "Chemistry, Great and Powerful" (in Russian) / Planetarium "History Behind the Stars" (in Latvian)
15:00 - Workshop "CSI: Criminalistics Experts" / Workshop "Limonatorium" (in Latvian) / Team-game: "Reactive Rocket"
16:00 - Science Theatre "Secrets of Physics" (in Russian) / Planetarium "Mysteries of the Night Sky" (in Latvian)
16:45 - Workshop "DNA of Fruits" / Experimental Laboratory "Amazing Balloons"
17:15 - Science Theatre: "Wonderful Gases" (in Latvian)
18:00 - Final Explosion :)

Velosipēds uz slotām, galds ar lāzeru atspulgiem, spoguļu kaleidoskops un daudzas citas ierīces, pirkstu nospiedumu lasīšanas tehnika un limonādes laboratorija – visu šo Jūs varēsiet izmēģināt bez maksas, jo šo programmu atbalsta Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Izstāde Rīgā notiks 25. aprīlī, tirdzniecības centrā ORIGO, no 12 – 18. Tikai tur Jūs varēsiet piedalīties aizraujošās un jautrās darbnīcās: uztaisīt glāzi paštaisītas limonādes, uz neilgu laiku pārvērsties par Šerloku Holmsu vai arī iepazīties ar cilvēka imūnsistēmas īpatnībām.

Komandu spēlēs dalībniekiem būs jāpalaiž sava raķete augstumos vai ar draugiem jāuzceļ statuja zinātnei – labākie iegūs brīnišķīgas balvas no AHHAA! Zinātnes teātra izrādē Jūs uzzināsiet daudz kā interesanta par gaisu, kuru mēs ieelpojam, izmēģināsiet pārsteidzošus akustikas efektus, un redzēsiet īstus spādzienus, kā arī iespaidīgus ķīmijas eksperimentus.

Īpaša programmas daļa ir Zinātnes veikals AHHAA, kur katrs varēs atrast interesantas dāvanas visai ģimenei.

Dalība darbnīcās, komandu spēlēs, zinātnes teātra izrādēs un eksponātu izmantošana ir BEZMAKSAS.

Nāciet un kļūsiet par daļu no burvīgās zinātnes pasaules!

 

Papildus informācija un komandu reģistrācija:

Julia Barsukova, +372 5828 3041, julia.barsukova@ahhaa.ee

 

Apskatiet galeriju no mūsu pasākuma majā 2012: