Darbnīcas

Vēlies paša rokām izveidot kaut ko patiešām lielisku un iemācīties kaut ko jaunu? Nāc un piedalies kādā no mūsu darbnīcām, kas norisinās katru dienu!

Atkarībā no dalībnieku skaita (maksimālais dalībnieku skaits vienā darbnīcā - 25) un dalībnieku prasmēm, darbnīcas parasti ilgst ne ilgāk par 45 minūtēm. Centra apmeklētājiem dalība darbnīcās ir bez maksas, savukārt grupām - par papildus samaksu. Dalības maksa vienam grupas dalībniekam vienā darbnīcā ir 2€ (ar Zinātnes centra apmeklējuma biļeti) vai 4€ (bez Zinātnes centra apmeklējuma biļetes).

Atvērtās darbnīcas (t. i. darbnīcas centra apmeklētājiem, nevis iepriekš piereģistrētā grupām ) norisinās katru dienu, vismaz reizi dienā. Lai piedalītos darbnīcā ir jāpiereģistrē savs vārds uz speciālas tāfeles, uz kuras ir arī norādīta informācija par to, kādā valodā vai valodās darbnīca notiks. AHHAA centrs negarantē brīvo vietu pieejamību dienās, kad apmeklētāju skaits ir liels.

Pasūtījumiem un papildu informācijai:
P. - Pk. 9-17
Tālr. +372 57 494 878
Elektroniskā pasta adrese: zakaz@ahhaa.ee

Uzmanību! Mēs esam noteikuši minimālo un ieteicamo vecumu dalībai darbnīcās. Bērniem, jaunākiem par ieteicamo vecumu, var nebūt nepieciešamo prasmju konkrētu uzdevumu veikšanai, tāpēc dalība darbnīcās iespējama tikai pieaugušo pavadībā.

Grupu pasūtījumiem minimālais dalībnieku skaits vienā darbnīcā ir 10 dalībnieki (maksimālais dalībnieku skaits - 25). Ja darbnīcu vēlas pasūtīt pirmskolas vecuma bērnu grupai, tajā ir jāpiedalās vismaz vienam pieaugušajam uz katriem pieciem bērniem.


JAUNUMS! AHHAA, zinātne aizkadrā: tematiskās darbnīcas

Šīs darbnīcas ir pieejamas no 26. novembra līdz 2017. gada 23. aprīlim. Ja Tu vēlies pasūtīt savai grupai tematisko darbnīcu, ņem vērā, ka pēc 23. aprīļa šīs dabnīcas vairs nebūs pieejamas. 


1. Mākslīgā brūce
(līdz 23.04.2017)

Pārsteidz savus draugus un ģimeni ar brūci, kas izskatās kā īsta. Šajā darbnīcā Tu uzzināsi, kā parūpēties par ievainojumiem un kurā brīdī asiņu zudums kļūst dzīvībai bīstams. Ar nelielu kosmētikas palīdzību Tu vari izveidot pats savu brūci uz uzzināt, kā tiek veidots speciālais grims filmās (kā skaisti cilvēki pārtop par briesmoņiem filmās).

Šī darbnīca nav piemērota cilvēkiem ar vājiem nerviem.

12-25 cilvēki, 30-25 minūtes.

Ieteicamais vecums: vismaz 12 gadi.

2. 3D brilles 
(līdz 23.04.2017)

Tu droši vien esi redzējis neskaitāmi daudz 3D filmas, bet, vai Tu zini, kā tieši darbojas 3D brilles? Kas ir anaglifi un polaroīdi? Kā dažādi efekti tiek veidoti AHHAA 4D piedzīvojumu kino? Mēs Tev palīdzēsim izveidot pašam savas 3D brilles un pārliecināsimies par efektiem, kas ir attēloti dažādos anaglifos. Ja vēlēsies, Tu varēsi uzzīmēt pats savu 3D attēlu.

10-25 cilvēki, ~30 minūtes.

Ieteicamais vecums: vismaz 8 gadi (šajā darnīcā tiek izmantotas šķēres. Jaunāki bērni arī var piedalīties, ja viņiem palīdz kāds pieaugušais).

3. Zootrops
 (līdz 23.04.2017)

Šī darnīca palīdzēs Tev izprast kino industrijas vēsturi, kinematogrāfiju un dažādas animāciju tehnikas. Dalībnieki var veidot savu zootropu un izveidot paši savu animāciju vai nelielu multfilmu.

10-25 cilvēki, ~45 minūtes.

Ieteicamais vecums: vismaz 10 gadi. (šajā darnīcā tiek izmantotas šķēres. Jaunāki bērni arī var piedalīties, ja viņiem palīdz kāds pieaugušais). 

Darbnīcas

1. Ziepju laboratorija

Mums visapkārt atrodas ziepes, šampūni, dažādi mazgāšanas līdzekļi utt. Kā tie darbojas? Iepazīsimies ar noslēpumaino un šķietami mulsinošo ziepju ķīmijas pasauli. Uzzināsiet, kāpēc ziepēm, lai tās putotu, nepieciešams ūdens, un kā agrāk ziepes tika vārītas mājās. Vai jūs zināt, kā darbojas mūsu oža? Visbeidzot paši iemācīsieties vārīt putojošas un smaržīgas ziepes.

Dalībnieku skaits vienā darbnīcā: 10-25 dalībnieki. Darbnīcas ilgums: 45-60 minūtes
Minimālais vecums: 5 gadi, ieteicamais vecums: 9 gadi

2. Operācija "Acs"

Vai zinājāt, ka pirāti acs apsēju nēsāja ne tikai tāpēc, lai nosegtu savu neesošo redzes orgānu? Saprotot to, ka acij nonākot no gaismas tumsā, ir nepieciešams pielāgošanās laiks, lai acs pierastu pie tumsas, jūras laupītāji pastāvīgi nēsāja acs apsēju, lai viena acs visu laiku atrastos tumsā, gadījumam, ja vajadzētu nokāpt kuģa lejasdaļā un ātri atrast meklēto, kuģa tumšajos apakšnodalījumos.

Darbnīcā uzzināsiet, kā funkcionē mūsu acis, kam pieder pasaulē vislielākā acs, kā arī daudz ko citu interesantu par acīm un redzes maņu. Turklāt varēsiet pārbaudīt, cik droši jūs rokās turat skalpeli, uzšķēržot aci!

Dalībnieku skaits vienā darbnīcā: 10-25 dalībnieki. Darbnīcas ilgums: 45 minūtes
Minimālais vecums: 10 gadi, ieteicamais vecums: 10 gadi

4. DNS slepenais kods

DNS nosaka mūsu ģenētisko informāciju jeb organisma uzbūvei nepieciešamo olbaltumvielu sintezēšanas procesu. Šīs informācijas kodēšanai, DNS atrodas kodu sistēma ar četriem simboliem. Izklausās sarežģīti? Šajā darbnīcā mēs pierādīsim, ka ģenētiskā koda rakstīšana ir pavisam vienkārša, jo īpaši tad, kad to dara ar gumijas lācīšu palīdzību. Turklāt pāri palikušo materiālu var pa kluso apēst. No gumijas lācīšiem izveidota DNS modeļa līdz inženierģenētikai ir tikai viens solis!

Dalībnieku skaits vienā darbnīcā: 10-25 dalībnieki. Darbnīcas ilgums: 60 minūtes
Minimālais vecums: 10 gadi, ieteicamais vecums: 14 gadi

5. CSI: DNS atdalīšana

DNS ir kā recepte, kas satur visu nepieciešamo informāciju par mūsu vizuālo izskatu - mati, acis, deguns un pat smadzenes. Visām dzīvajām radībām ir DNS (kā dzīvniekiem, tā arī augiem) un mēs visi kaut kādā mērā esam līdzīgi, pēc sava ģenētiskā materiāla. Kā DNS ir mums tuvāks – banāna vai oda? CSI: DNS atdalīšanas laboratorijā varēsiet paši no savām šūnām atdalīt DNS un apskatīt to ar neapbruņotu aci un, ja vēlēsieties, varēsiet to paņemt līdzi uz mājām!

Dalībnieku skaits vienā darbnīcā: 10-25 dalībnieki. Darbnīcas ilgums: 30 minūtes
Minimālais vecums: 7 gadi, ieteicamais vecums: 10 gadi

6. Uzbūvē pats savu planetāriju!

Dodieties japāņu zinātnieka Takajuki Ohiras pēdās un uzbūvējiet paši savu planetāriju. Viņa sapnis bija parādīt cilvēkiem debesu skaistumu. Tagad Takajuki Ohira ir pasaulē jaudīgākā planetārija MEGASTAR II autors. Pirms daudziem gadiem viņš iemīlējās zvaigznēs un uzmeistaroja zvaigžņu projektora modeli - tieši tādu pašu, kādu būvēsim arī mēs. Gluži kā igauņu teikās par to, ka senos laikos virs Igaunijas atradās metāla kupols, kurā bija izdurti caurumi un šie caurumi bija zvaigznes, tāpat arī mēs debesu kartēs dursim caurumus jeb atzīmēsim zvaigznes, un pēc tam šo kupolu uzliksim uz moderna gaismas avota. Jums tiek piedāvāta iespēja iepazīties ar Ziemeļu vai Dienvidu puslodes zvaigznājiem.

Dalībnieku skaits vienā darbnīcā: 10-20 dalībnieki. Darbnīcas ilgums: 60 minūtes
Minimālais vecums: 14 gadi, ieteicamais vecums: 14 gadi

7. Šokolādes laboratorija

Kļūstiet par daļu no šokolādes krāšņās vēstures un iepazīstieties ar tās sastāvu un pagatavošanas noslēpumiem. Bez tam, jums tiek piedāvāta unikāla iespēja pašiem pagatavot un pagaršot visīstāko šokolādi, kas būs īsts baudījums jūsu garšas kārpiņām.

Dalībnieku skaits vienā darbnīcā: 10-25 dalībnieki. Darbnīcas ilgums: 45 minūtes
Minimālais vecums: 5 gadi, ieteicamais vecums: 7 gadi

8. Limonādes laboratorija

Kad pagatavoja pirmo atspirdzinošo dzērienu? Kāpēc limonādē rodas burbuļi? Kas notiek limonādes rūpnīcā? Šajā burbuļojošajā darbnīcā, limonādes vēsturei tiks noņemts noslēpumainības plīvurs, tiks aprēķināts, cik daudz cukura patiesībā ir limonādē un tiks noteikts precīzs limonādes sastāvs. Un, protams, tiks pagatavota īsta limonāde!

Dalībnieku skaits vienā darbnīcā: 10-15 dalībnieki. Darbnīcas ilgums: 45 minūtes
Minimālais vecums: 4 gadi, ieteicamais vecums: 7 gadi