Sv-C 10-19
Pk
-S 10-20
15.12 atvērts 10-19
22. un 23.12 atvērts 10-17
24.12 SLĒGTS
31.12 atvērts 10-17
01.01.18 SLĒGTS

Darbnīcas

Vēlies paša rokām izveidot kaut ko patiešām lielisku un iemācīties kaut ko jaunu? Nāc un piedalies kādā no mūsu darbnīcām, kas norisinās katru dienu!

Atkarībā no dalībnieku skaita (maksimālais dalībnieku skaits vienā darbnīcā - 25) un dalībnieku prasmēm, darbnīcas parasti ilgst ne ilgāk par 45 minūtēm. Centra apmeklētājiem dalība darbnīcās ir bez maksas, savukārt grupām - par papildus samaksu. Dalības maksa vienam grupas dalībniekam vienā darbnīcā ir 3€ (ar Zinātnes centra apmeklējuma biļeti) vai 5€ (bez Zinātnes centra apmeklējuma biļetes).

Atvērtās darbnīcas (t. i. darbnīcas centra apmeklētājiem, nevis iepriekš piereģistrētā grupām ) norisinās katru dienu, vismaz reizi dienā. Lai piedalītos darbnīcā ir jāpiereģistrē savs vārds uz speciālas tāfeles, uz kuras ir arī norādīta informācija par to, kādā valodā vai valodās darbnīca notiks. AHHAA centrs negarantē brīvo vietu pieejamību dienās, kad apmeklētāju skaits ir liels.

Pasūtījumiem un papildu informācijai:
P. - Pk. 9-17
Tālr. +372 57 494 878
Elektroniskā pasta adrese: zakaz@ahhaa.ee

Uzmanību! Mēs esam noteikuši minimālo un ieteicamo vecumu dalībai darbnīcās. Bērniem, jaunākiem par ieteicamo vecumu, var nebūt nepieciešamo prasmju konkrētu uzdevumu veikšanai, tāpēc dalība darbnīcās iespējama tikai pieaugušo pavadībā.

Grupu pasūtījumiem minimālais dalībnieku skaits vienā darbnīcā ir 10 dalībnieki (maksimālais dalībnieku skaits - 25). Ja darbnīcu vēlas pasūtīt pirmskolas vecuma bērnu grupai, tajā ir jāpiedalās vismaz vienam pieaugušajam uz katriem pieciem bērniem. 


Darbnīcas


JAUNUMS! Ahhaa, lielais atkusnis!

NB! 01.12.2017 - 15.04.2018

Vai jūs zināt, kāpēc ziemā uz ceļiem tiek kaisītas smiltis un sāls? Kā tas iespējams, ka kaut kas, kas nav silts, var izkausēt aukstu ledu? Kā ledu var izkausēt visātrāk? Tieši to mēs noskaidrosim mūsu darbnīcā!

Dalībnieku skaits vienā darbnīcā: 10-25 dalībniekiIeteicamais vecums: sākot no 7 gadiem

 

JAUNUMS! Uzmanies uz ledus!

NB! 01.12.2017 - 15.04.2018

Kad drīkst kāpt uz ledus? Ko darīt, lai tas būtu pavisam droši? Kā rīkoties, ja esat ielūzuši ledū? Par to visu mēs parunāsim mūsu darbnīcā. Jauniegūtās zināšanas varēsiet likt lietā mūsu glābšanas simulatorā.

Dalībnieku skaits vienā darbnīcā: 10-15 dalībniekiIeteicamais vecums: sākot no 10 gadiem


1. Kāposta ķīmija

Vai jūs zināt, kas ir indikators un kur to izmanto? Vai indikatoru var uztaisīt no ikdienā sastopamām lietām, piemēram, parasta kāposta? Ar ko atšķiras sārmi un skābes, un kāpēc mums to ir svarīgi zināt? To visu jūs uzzināsiet šajā darbnīcā!

Dalībnieku skaits vienā darbnīcā: 10-25 dalībnieki. Darbnīcas ilgums: 45 minūtes
Ieteicamais vecums: sākot no 10 gadiem2. Ziepju laboratorija

Mums visapkārt atrodas ziepes, šampūni, dažādi mazgāšanas līdzekļi utt. Kā tie darbojas? Iepazīsimies ar noslēpumaino un šķietami mulsinošo ziepju ķīmijas pasauli. Uzzināsiet, kāpēc ziepēm, lai tās putotu, nepieciešams ūdens, un kā agrāk ziepes tika vārītas mājās. Vai jūs zināt, kā darbojas mūsu oža? Visbeidzot paši iemācīsieties vārīt putojošas un smaržīgas ziepes.

Dalībnieku skaits vienā darbnīcā: 10-25 dalībnieki. Darbnīcas ilgums: 45-60 minūtes
Minimālais vecums: 5 gadi, ieteicamais vecums: 9 gadi


3. Operācija "Acs"

Vai zinājāt, ka pirāti acs apsēju nēsāja ne tikai tāpēc, lai nosegtu savu neesošo redzes orgānu? Saprotot to, ka acij nonākot no gaismas tumsā, ir nepieciešams pielāgošanās laiks, lai acs pierastu pie tumsas, jūras laupītāji pastāvīgi nēsāja acs apsēju, lai viena acs visu laiku atrastos tumsā, gadījumam, ja vajadzētu nokāpt kuģa lejasdaļā un ātri atrast meklēto, kuģa tumšajos apakšnodalījumos.

Darbnīcā uzzināsiet, kā funkcionē mūsu acis, kam pieder pasaulē vislielākā acs, kā arī daudz ko citu interesantu par acīm un redzes maņu. Turklāt varēsiet pārbaudīt, cik droši jūs rokās turat skalpeli, uzšķēržot aci!

Dalībnieku skaits vienā darbnīcā: 10-25 dalībnieki. Darbnīcas ilgums: 45 minūtes
Minimālais vecums: 10 gadi, ieteicamais vecums: 10 gadi

4. CSI: DNS atdalīšana

DNS ir kā recepte, kas satur visu nepieciešamo informāciju par mūsu vizuālo izskatu - mati, acis, deguns un pat smadzenes. Visām dzīvajām radībām ir DNS (kā dzīvniekiem, tā arī augiem) un mēs visi kaut kādā mērā esam līdzīgi, pēc sava ģenētiskā materiāla. Kā DNS ir mums tuvāks – banāna vai oda? CSI: DNS atdalīšanas laboratorijā varēsiet paši no savām šūnām atdalīt DNS un apskatīt to ar neapbruņotu aci un, ja vēlēsieties, varēsiet to paņemt līdzi uz mājām!

Dalībnieku skaits vienā darbnīcā: 10-25 dalībnieki. Darbnīcas ilgums: 30 minūtes
Minimālais vecums: 7 gadi, ieteicamais vecums: 10 gadi

5. Šokolādes laboratorija

Kļūstiet par daļu no šokolādes krāšņās vēstures un iepazīstieties ar tās sastāvu un pagatavošanas noslēpumiem. Bez tam, jums tiek piedāvāta unikāla iespēja pašiem pagatavot un pagaršot visīstāko šokolādi, kas būs īsts baudījums jūsu garšas kārpiņām.

Dalībnieku skaits vienā darbnīcā: 10-25 dalībnieki. Darbnīcas ilgums: 45 minūtes
Minimālais vecums: 5 gadi, ieteicamais vecums: 7 gadi

6. Limonādes laboratorija

Kad pagatavoja pirmo atspirdzinošo dzērienu? Kāpēc limonādē rodas burbuļi? Kas notiek limonādes rūpnīcā? Šajā burbuļojošajā darbnīcā, limonādes vēsturei tiks noņemts noslēpumainības plīvurs, tiks aprēķināts, cik daudz cukura patiesībā ir limonādē un tiks noteikts precīzs limonādes sastāvs. Un, protams, tiks pagatavota īsta limonāde!

Dalībnieku skaits vienā darbnīcā: 10-15 dalībnieki. Darbnīcas ilgums: 45 minūtes
Minimālais vecums: 4 gadi, ieteicamais vecums: 7 gadi