AHHAA dokumentaalpärastlõunad kinos Artis

Lisaks linastustele Tartus on AHHAA dokumentaalfilmiprogrammi võimalik vaadata ka Tallinnas kinos Artis (Estonia pst 9, Solarise kaubanduskeskus). Viiel päeval - 23.-27. septembril

toome huvilisteni viimase aja põnevaimad ja filmid maailma erinevatest nurkadest. AHHAA dokumentaalpärastlõunad on kõigile tasuta!

Esmaspäeval, 23. septembril

Kell 15.30
Muusikaline aju (The Musical Brain, 2009)

See film näitab, mil moel kasutab aju muusikat meie kogemuste kujundamisel ja mitmekesisemaks muutmisel. Kaasa löövad silmapaistvad Grammy auhinna võitnud muusikud Sting, Wyclef Jean, Michael Buble ja neljakordne Grammy nominent Feist. Filmis uuritakse, kuidas tõlgendavad muusikat need, kes seda loovad ja need, kes seda kuulavad. Juhtivate meditsiiniekspertide uurimustulemustest lähtudes testitakse, kuidas mõjub muusika inimestele füüsiliselt, psühholoogiliselt ja emotsionaalselt.

Loe ka filmi arvustust!
IMDb

Teisipäeval, 24. septembril

Kell 15.30
Kodu (Home, 2009)

Kodu on Yann Arthus-Bertrandi poolt kaunilt filmitud dokumentaalfilm sellest, millist kahju me oma tegevusega koduplaneedile tekitanud oleme. Film annab suurepärase ülevaate Maa

evolutsioonist, loodusest, põllumajandusest, inimestest, elupaikade hävi(ta)misest tingitud kriisist ja energiavarude kahanemisest. Režissöör tahab innustada inimesi säästlikumalt mõtlema ja käituma, et meil ka tulevikus kodu oleks.

Filmi näidatakse koostöös Prantsuse Instituudiga Eestis

 

Loe ka filmi arvustust!
IMDb

Kolmapäeval, 25. septembril

Kell 15.30
Naer on tõsine asi (Une histoire naturelle du rire, 2011)

Millal naerdi esimest korda maailmas? Kas inimesed on ainsad olevused, kes naerda oskavad? Kui alguses kippusid teadlased selliseid küsimusi vältima ning jätsid pigem need filosoofidele arutada, siis nüüd on ka naerust ja naermisest saanud teaduse uurimisobjektid. Jacques Mitschi dokumentaalfilm „Naeru ajalugu“ võtab luubi alla viimase aja selleteemalised teadussaavutused ning läheneb naeru-müsteeriumile neuroloogia ning käitumisteaduse seisukohast.

Loe lisaks SIIT!
IMDb

Neljapäeval, 26. septembril

Kell 15.30
Lotmani maailm (2008)

Üks mees, palju elusid. Kus asuvad ideed siis, kui nad on veel välja mõtlemata? Kuidas portreteerida meest, kelle maailm on galaktikasuurune, kelle peas asub kogu semiosfäär ning kelle pärand on killukestena jäädvustatud fotodele, raamatutesse ning videosalvestistesse? Mida ütlevad selle kohta semiootikud? Üheks võimaluseks on võtta kokku erinevad elud, visualiseerida need ning põimida kokku tervikuks. Dokumentaalfilm esitab nägemuse maailmakuulsa semiootiku Juri Lotmani sise- ja välismaailmast, kus ülikeerulistes ajalootingimustes loodi Tartusse vaba mõtte oaas ning pandi alused ülemaailmselt tuntuks saanud kultuurisemiootikale.

IMDb

Reedel, 27. septembril

Kell 15.30
Vabaduse mõrkjas maitse (2011)

Anna Politkovskaja kartmatu missioon paljastada Vene riigi kuriteod äratas paljudes aukartust ja veel enamates hirmu. Moskva liberaalse ajalehe Novaja Gazeta uuriva ajakirjanikuna oli ta sageli Putini valitsuse ohvrite ainus kõneisik. Tema hääl jäi hüüdja hääleks kõrbeks, kuid oli ometi piisavalt vali, et kogu riik seda kuuleks – isegi liiga vali. Ta mõrvati 48-aastaselt ainuüksi selle pärast, et ta tegi oma tööd.

Loe lisaks
IMDb