Iegādājies
e-biļeti ŠEIT

Ahhaa, elektromobiļi!

2013 gada 28. jūnijā AHHAA Tartū atvēra pirmo elektromobiļu demo centru Igaunijā. Apmeklētājiem tiek sniegta iespēja pašiem salīdzināt elektrisko un iekšdedzes motoru automašīnas un izbraukt ar elektromobili.

Izstāde izvietota AHHAA tehnoloģiju zālē. Galvenais eksponāts ir interaktīvais elektromobiļa simulators, ar kura stūres, pedāļu un dažādu slēdžu palīdzību ir iespējams uz vietas simulēt braucienu. Uz mašīnas vējstikla tiek attēlots reālistisks attēls, kas reaģē uz vadītāja darbībām.

Izstādē apskatāms arī elektromobiļu ātrās un vienkāršās uzlādes eksponāts, pie kura ir iespējams uzlādēt mašīnu. Ar eksponātu palīdzību vienkāršā valodā tiek izskaidrots, kā darbojas elektromobiļu dzinējs un pārvades sistēma, kā arī tas, kā notiek uzlādes process.

Papildus tam, apmeklētāju rīcībā ir Nissan Leaf un Mitsubishi i-MiEV, ar kuriem noteiktajos laikos ir iespējams arī izbraukt.

Testa brauciens

  • Tiesības uz testa braucienu ir ikvienam AHHAA apmeklētājam, kam ir derīga autovadītāja apliecība un vismaz 2 gadu autovadīšanas pieredze.
  • Personai, kura vēlas izbraukt ar elektromobili, ar AHHAA centru jānoslēdz automašīnas izmantošanas līgums un jāiesniedz autovadītāja apliecības kopija. Autovadītāja apliecību iespējams nokopēt zinātnes centrā.
  • Tiesības uz testa braucienu ir tikai centra apmeklēšanas dienā. Vienai personai paredzētais testa brauciena laiks ir 30 minūtes.
  • Elektromobiļi apmeklētājiem ir pieejami sestdienās (12-18) un svētdienās (12-17).

Ar elektromobiļu ekspozīciju AHHAA zinātnes centrā varēsiet iepazīties līdz 2015. gada beigām.

UZMANĪBU! Jums tiek sniegta iespēja noskatīties demo centra atklāšanas video, kas 28. jūnijā tika translēts Igaunijas telekanālā Kanal 2.

AHHAA elektromobiļu izstāde ir daļa no 2011. gadā aizsāktās elektromobilitātes programmas (ELMO), kuras galvenais mērķis ir popularizēt videi draudzīgu un inovatīvu transporta veidu. Projekts tapis sadarbībā ar KredEx.


Foto: Kristina Kravets