töötoad Vabaduse väljaku Teadustelgis

28.09 Teadustelk, Vabaduse väljakul

*kõik töötoad on osalejatele TASUTA!

Millal? Mis?

Kus?

14.00-15.00

Töötuba lasteaia ja algkooli lastele:

Voolimismass. Tule valmista ise toiduainetest pehmet plastiliinitaolist voolimismassi.

Teadustelgis Vabaduse väljakul

15.00-16.00

Töötuba „Hiina kalligraafia ja maal”, lisaboonusena Hiina traditsioonilise võitluskunsti etteaste. Töötoas tutvustatakse maailma kõige kasutajaterohkemat ja vanemat kirja: hiina kirjasüsteemi ja kirjamärke. Näidatakse, kuidas kirjamärgid kujunesid ja arenesid ning kui lihtsad ja loogilised need tegelikult on. Õpitakse ise kirjamärke pintsliga kirjutama, lisaks avab töötuba bambuse maalimise saladuse. Töötoa alguses ja lõpus toimub vaatemänguline etteaste, mille käigus demonstreeritakse Hiina traditsioonilist võitluskunsti wushu.

Teadustelgis Vabaduse väljakul
16.00-19.00

Tervise ja kehaliste võimete testimine: Huvilised saavad mõõta oma jõudu, kiirust, reaktsiooniaega, vererõhku; kontrollida, kas veres ilmneb krooniliste haiguste riskifaktoreid, mõõta oma kopsude tööd jmt. Nõu annavad ning teste viivad läbi Tallinna Ülikooli Terviseteaduste ja Spordi Instituudi teadlased ning Spordimeditsiini klastri SportEST esindajad.

Teadustelgis Vabaduse väljakul
16.00-17.00

Martsipanilabor:Väidetakse, et martsipan on pärit Lübeckist. Või oli see nüüd hoopis Tallinn? Tule ja uuri järele – ning veendu selles, et tegemist on ühe maailma lihtsama retseptiga maiustusega. Mõistagi saad sa ka ise ülimaitsva martsipanimassi valmis segada ja sellest täiesti ainulaadse martsipanikuju voolida.
NB! kohtade arv piiratud, registreerimine tel 6660066 või 5593 7339.

Teadustelgis Vabaduse väljakul 17.00-18.00

Kõrrepill: Pane käsi vastu kõri ja ümise mingit laulu. See, mida tunned, ongi heli! Heli tekkimiseks peab midagi võnkuma. Selleks võib olla trumminahk, kitarrikeel, häälepaelad – võimalusi on väga palju. Töötoas saab igaüks endale kõrrepilli meisterdada ning koos proovime helilainete abil ussi tantsima panna.

Teadustelgis Vabaduse väljakul 18.00-19-00

Päiksesüsteemi meisterdamine: Kui planeet Maa oleks herne suurune, siis Merkuur oleks võrdne pipratera, Jupiter greibi ja Pluuto pooliku riisiteraga. Aga kui kaugel nad üksteisest asuvad? Selles töötoas saad teada, millised planeedid on Maa naabrid, missugune planeet on kõige suurem ja palju muud põnevat meie Päikesesüsteemi kohta. Kõik osalised saavad meisterdada oma väikese planeedisüsteemi.
NB! kohtade arv piiratud, registreerimine tel 6660066 või 5593 7339.

Teadustelgis Vabaduse väljakul 19.00-20.00

Šokolaadivabrik:Saa osa šokolaadi värvikast ajaloost ning tuvu selle suurepärase maiustuse koostisosade ja valmistamise saladustega. Lisaks on sul harukordne võimalus ise valmistada ja maitsta kõige ehedamat, taevalikku naudingut pakkuvat šokolaadi!

Töötuba toetab Kalev.
NB! registreerimine:kohad šokolaadivabriku töötuppa on selleks korraks täis!

Teadustelgis Vabaduse väljakul 20.00-21.00

LED Latern: Valgus on meie igapäevaelus väga vajalik, seda eeskätt meie nägemismeele jaoks, kuid on ka argitoimetuste lahutamatu osa. Kui Päikest parajasti ei paista, tulevad appi igasugused lambid ja valgustid, mis aitavad õhtuid pikemaks ja valgemaks teha. Selles töötoas saad teada nii seda, kuidas vanasti valgust kaasas kanti, kuidas valgustid aja jooksul muutunud on ning milliseid lampe kasutatakse tänapäeval. Lisaks saab igaüks meisterdada LED-pirniga laterna!

Teadustelgis Vabaduse väljakul