Iegādājies
e-biļeti ŠEIT

Ahhaa, Lotei ciemos!

Sākot ar piektdienu, 29. Jūniju, varēs AHHAA zinātnes centra piedzīvojumu kino skatīties jauno 4D piedzīvojumu filmu „Ahhaa, Lotei ciemos!”, kuru ir radījusi, speciāli pēc AHHAA pasūtījuma, Igaunijas Animācijas filma (Eesti Joonisfilm).

„Tas mums bija aizraujošs izaicinājums, pirmo reizi taisīt 4D filmu,” sacīja režisors Janno Põldma no Igaunijas Animācijas filmas. „Mums bija pamatīgi jāpalielina savs datorparks, lai tehnika izturētu lielos informācijas apjomus, bet esam ļoti apmierināti ar iznākumu. Filma ir tieši tāda, kādu mēs to pusotru gadu atpakaļ sākām plānot ar Tiiu Sild. Gribējām, lai filmā būtu Lote un, lai darbība notiktu Igaunijas dabā.”

Saturs

Filmā visi Lotes draugi varēs ar bizbizmārīti Timiju uz čiekura raķetes traukties cauri Igaunijas dabai. Kopā varēs triekties pret baravikām, traukties pa kurmju takām un, braucot cauri ūdenim, iespējams, nedaudz saslapināties. Piedzīvojuma beigās ceļotājus gaidīs Lote ar draugiem, Bruno un Alfredu, kā arī ar gardu pārsteigumu.

Kur?

Jauno filmu ir iespējams noskatīties AHHAA 4D piedzīvojumu kino Tartu Dienvidu centrā (Lõunakeskus) un Tallinas filiālē 4D piedzīvojumu kapsulā (Brīvības laukumā 9 (Vabaduse väljak 9)). Lai noskatītos filmu ar 4D-efektiem, ir jābūt vismaz 1,1 metru garam. Īsākiem Lotes draugiem nevajag bēdāties, jo katru dienu notiek arī vairāki trīs dimensiju seansi.

Autori

Filmas veidošana aizņēma astoņus mēnešus un pie tā strādāja daudzi cilvēki, priekšgalā sekojoši: filmas režisors Janno Põldma, mākslinieks Heiki Ernits, 3D speciālisti Albert Kerstna un Tauno Ööbik, animātori Jaagup Metsalu un Rait Siska, kompnists Sven Grünberg, tekstūru mākslinieks Laura Linna un 4D efektus radīja Tanel Linnas (AHHAA izgudrotājs).